Ogród

Projektowanie ogrodów

Jesień to najlepsza pora na projektowanie ogrodów. Można spokojnie obejrzeć już istniejące ogrody w ich najlepszym wystroju, bo widać już wtedy kwiaty, drzewa, krzewy. Można też ocenić, jak się prezentuje altana, ogrodzenie – z czego są wykonane i czy dobrze spełniają swoją rolę. Spokojnie, z ołówkiem w ręku można zaplanować ogród lub ogródek.

W zależności od naszych możliwości, tzn od tego, jakim areałem dysponujemy, na co nas stać i oczywiście od tego, co chcemy w tym ogrodzie mieć, mając odpowiednie rozeznanie i dostateczną ilość finansów, możemy spokojnie ruszyć na zakupy potrzebnych materiałów, np. na ogrodzenie, na altankę, na sadzonki, które można kupić już teraz i przechować nawet w piwnicy (wiosną będą dużo droższe).

W każdym ogródku musimy dokładnie przewidzieć miejsce na to, co chcemy posadzić. Jeżeli będzie to ogródek działkowy, powinna być altanka, czyli pomieszczenie na najpotrzebniejsze narzędzia (jak chociażby nożyce ogrodowe czy nożyce gilotynowe), stolik lub krzesło, żeby można było odpocząć albo schować się przed deszczem.