Ogród

Pielęgnacja ogrodu

W zależności od wielkości ogrodu zgromadzone tam niezbędne narzędzia ogrodnicze mogą się różnić. I tak w dużym ogrodzie, gdzie oprócz grządek z warzywami i kwiatami są trawniki, przydaje się podkaszarka lub przynajmniej kosa. Takie narzędzia ogrodnicze można bez trudu kupić w sklepie ogrodniczym - czekają podkaszarki i kosy, zarówno elektryczne jak i spalinowe.

Są też nożyce do żywopłotu, również akumulatorowe. Dostępne są także takie narzędzia ogrodnicze jak nożyce i sekatory, które przydają się również do ścinania gałęzi. Można tu kupić zestaw składający się z trzonka i kilku wymiennych końcówek - to tzw. narzędzia quick system, pozwalające na znaczną oszczędność miejsca. Gwarancja na takie narzędzia wynosi aż 25 lat. Taki trzonek posłuży do grabi, do szpadla i do innych narzędzi.

Do narzędzi ogrodniczych możemy zaliczyć także: szpadel ostry, szuflę, świder ogrodniczy czy widły. Czasem może się przydać również siekiera rozłupująca lub uniwersalna. Na pewno potrzebne są też łopaty, widły, motyki czy grabie. Jest również kolorowy, ciekawy zestaw narzędzi ręcznych - może dla dzieci, gdyby chciały pomagać rodzicom w pracach ogrodowych.